Other bearing 17BM001D-NSK
Part number : 17BM001D-NSK
NSK
Description
The Other Bearing, known as 17BM001D-NSK NSK, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 10 mm.
  19 parts in stock (20 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-17X28X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-17X28X7-NBR
Deep groove ball bearing - 6202-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-SKF
Oil filled flanged bronze bush - BNZF14-18-22-2-14 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF14-18-22-2-14
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    59  G
  • PACKAGING
    1
Description