Needle roller bearing TAF9511536-IKO
Part number : TAF9511536-IKO
IKO
Description
The Needle Roller Bearing, known as TAF9511536-IKO IKO, has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 115 mm and a thickness of 36 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Self aligning roller bearing - 22211-EK-C3-SKF SKF
SELF ALIGNING ROLLER BEARING 22211-EK-C3-SKF
Rotary shaft seal - BB-70X90X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BB-70X90X10-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    115  MM
  • THICKNESS
    36  MM
  • WEIGHT
    1158  G
Description