Needle roller bearing TAF10512526-IKO
Part number : TAF10512526-IKO
IKO
Description
The Needle Roller Bearing, known as TAF10512526-IKO IKO, has an inner diameter of 105 mm, an outer diameter of 125 mm and a thickness of 26 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-100X125X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-100X125X13-NBR
Deep groove ball bearing - 61820-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 61820-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    105  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    125  MM
  • THICKNESS
    26  MM
  • WEIGHT
    588  G
  • PACKAGING
    1
Description