Needle roller bearing NKS50-INA
Part number : NKS50-INA
INA
Description
The Needle Roller Bearing, known as NKS50-INA INA, has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 22 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6208-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6208-SKF
Rotary shaft seal - OAS-35X47X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X47X7-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    161  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description