Needle roller bearing NKS40-SKF
Part number : NKS40-SKF
SKF
Description
The Needle Roller Bearing, known as NKS40-SKF SKF, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 22 mm.