Needle roller bearing NKS35-SKF
Part number : NKS35-SKF
SKF
Description
The Needle Roller Bearing, known as NKS35-SKF SKF, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 22 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-35X72X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X72X7-NBR
Tapered roller bearing - 30307-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 30307-SKF
Thrust washer - AS3552 GEN
THRUST WASHER AS3552
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    133  G
  • PACKAGING
    1
Description