Needle roller bearing NKS25A-KOYO
Part number : NKS25A-KOYO
KOYO
Description
The Needle Roller Bearing, known as NKS25A-KOYO KOYO, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 38 mm and a thickness of 20 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    60  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description