Needle roller bearing NKS25-SKF
Part number : NKS25-SKF
SKF
Description
The Needle Roller Bearing, known as NKS25-SKF SKF, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 38 mm and a thickness of 20 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RSH-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-17 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-17
Rod end TSF - TSF008 GEN
ROD END TSF TSF008
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    70  G
  • PACKAGING
    1
Description