Needle roller bearing NKS24-INA
Part number : NKS24-INA
INA
Description
The Needle Roller Bearing, known as NKS24-INA INA, has an inner diameter of 24 mm, an outer diameter of 37 mm and a thickness of 20 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Anti-vibration mount MF - MF4040-10 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT MF MF4040-10
Deep groove ball bearing - 4206-B-TVH-FAG FAG
DEEP GROOVE BALL BEARING 4206-B-TVH-FAG
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    37  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    71  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description