Needle roller bearing NKJS30A-TORRINGTON
Part number : NKJS30A-TORRINGTON
TORRINGTON
Description
The Needle Roller Bearing, known as NKJS30A-TORRINGTON TORRINGTON, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 22 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock washer - MB14-SKF SKF
LOCK WASHER MB14-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    204  G
  • PACKAGING
    1
Description