Needle roller bearing NKI-10-16-XL-INA
Part number : NKI-10-16-XL-INA
INA
Description
The Needle Roller Bearing, known as NKI-10-16-XL-INA INA, has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 16 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    32  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description