Needle roller bearing NK20X32X14PX1-NTN
Part number : NK20X32X14PX1-NTN
NTN
Description
The Needle Roller Bearing, known as NK20X32X14PX1-NTN NTN, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 14 mm.
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - CD-12X18X3-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-12X18X3-NBR
Drawn cup needle roller bearing - 7E-HKS33X38X8-NTN NTN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING 7E-HKS33X38X8-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    44  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description