Needle roller bearing NK17-16R-NTN
Part number : NK17-16R-NTN
NTN
Description
The Needle Roller Bearing, known as NK17-16R-NTN NTN, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 25 mm and a thickness of 16 mm.
  8 to 10 days (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Grease - GRAISSE-UNIVERSELLE-LITHIUM-150G-3ENUN 3ENUN
GREASE GRAISSE-UNIVERSELLE-LITHIUM-150G-3ENUN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    28  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description