Needle roller bearing NK-30X50X17-4N-NTN
Part number : NK-30X50X17-4N-NTN
NTN
Description
The Needle Roller Bearing, known as NK-30X50X17-4N-NTN NTN, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 17 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-C3-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ30-35-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ30-35-40
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    129  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description