Needle roller bearing NAST40-R-IKO
Part number : NAST40-R-IKO
IKO
Description
The Needle Roller Bearing, known as NAST40-R-IKO IKO, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 20 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    546  G
  • PACKAGING
    1
Description