Needle roller bearing NAST20-IKO
Part number : NAST20-IKO
IKO
Description
The Needle Roller Bearing, known as NAST20-IKO IKO, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 15.8 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Roller bearing - NJ205-ECP GEN
ROLLER BEARING NJ205-ECP
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    15.8  MM
  • WEIGHT
    158  G
  • PACKAGING
    1
Description