Needle roller bearing NART30-UUR-IKO
Part number : NART30-UUR-IKO
IKO
Description
The Needle Roller Bearing, known as NART30-UUR-IKO IKO, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 29 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Gearbox bearing - EC12567H206-SNR SNR
GEARBOX BEARING EC12567H206-SNR
Rotary shaft seal - OAS-39X64X9-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-39X64X9-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    29  MM
  • WEIGHT
    468  G
  • PACKAGING
    1
Description