Needle roller bearing NAO-35-50-17-TORRINGTON
Part number : NAO-35-50-17-TORRINGTON
TORRINGTON
Description
The Needle Roller Bearing, known as NAO-35-50-17-TORRINGTON TORRINGTON, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 17 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ10-12-10 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ10-12-10
Rotary shaft seal - OAS-35X47X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X47X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    125  G
  • PACKAGING
    1
Description