Needle roller bearing NA49-22-IKO
Part number : NA49-22-IKO
IKO
Description
The Needle Roller Bearing, known as NA49-22-IKO IKO, has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 39 mm and a thickness of 17 mm.
  12 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-25X33X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-25X33X6-NBR
Internal circlip - CIRCLIP-INT-40 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-40
Deep groove ball bearing - 6405 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6405
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    39  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    93  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description