Needle roller bearing K25-32-20-NIS
Part number : K25-32-20-NIS
NIS
Description
The Needle Roller Bearing, known as K25-32-20-NIS NIS, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 20 mm.
  2 parts in stock (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X62X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X62X8-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    31  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description