Needle roller bearing 8Q-NK50X62X25-1-NTN
Part number : 8Q-NK50X62X25-1-NTN
NTN
Description
The Needle Roller Bearing, known as 8Q-NK50X62X25-1-NTN NTN, has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 25 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    174  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description