Needle roller bearing 8Q-NK-35X42X23-1-NTN
Part number : 8Q-NK-35X42X23-1-NTN
NTN
Description
The Needle Roller Bearing, known as 8Q-NK-35X42X23-1-NTN NTN, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 23 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-14X22X4.50-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-14X22X4.50-NBR
Deep groove ball bearing - 16001JRX-NTN NTN
DEEP GROOVE BALL BEARING 16001JRX-NTN
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    23  MM
  • WEIGHT
    65  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description