Needle roller bearing 22BTM2820
Part number : 22BTM2820
GEN
Description
The Needle Roller Bearing, known as 22BTM2820 Generic, has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 20 mm.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK2216 GEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK2216
Internal circlip - CIRCLIP-INT-62 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-62
2 2
Rotary shaft seal - OAS-22X28X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-22X28X4-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    25  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description