Needle roller bearing 15BM2116-INA
Part number : HN1516-INA
INA
Description
The Needle Roller Bearing, known as 15BM2116-INA INA, has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 21 mm and a thickness of 16 mm.
  6 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
O-Ring seal - OR-14X2.50-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-14X2.50-NBR70
Bearing inner race - IR12-15-22.5 GEN
BEARING INNER RACE IR12-15-22.5
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    21  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    16  G
  • STANDARD
    No standard
Description