Drawn cup needle roller bearing NBX50-35Z-IKO
Part number : NBX50-35Z-IKO
IKO
Description
The Drawn Cup Needle Roller Bearing, known as NBX50-35Z-IKO IKO, has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 35 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • WEIGHT
    286  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description