Drawn cup needle roller bearing CA2020-NADELLA
Part number : CA2020-NADELLA
NADELLA
Description
The Drawn Cup Needle Roller Bearing, known as CA2020-NADELLA NADELLA, has an inner diameter of 20.2 mm, an outer diameter of 26.2 mm and a thickness of 24 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-28X45X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-28X45X8-NBR
Deep groove ball bearing - 6305-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6305-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20.2  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26.2  MM
  • THICKNESS
    24  MM
  • WEIGHT
    30  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description