Drawn cup needle roller bearing 8E-NK30X47X21-NTN
Part number : 8E-NK30X47X21-NTN
NTN
Description
The Drawn Cup Needle Roller Bearing, known as 8E-NK30X47X21-NTN NTN, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 21 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-26X42X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-26X42X7-NBR
Other bearing - SX04A34V1-NTN NTN
OTHER BEARING SX04A34V1-NTN
Thrust washer - AS3047 GEN
THRUST WASHER AS3047
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • WEIGHT
    130  G
  • PACKAGING
    1
Description