Drawn cup needle roller bearing 8E-HKS-13.50X19X12-2PX2-5K-NTN
Part number : 8E-HKS-13.50X19X12-2PX2-5K-NTN
NTN
Description
The Drawn Cup Needle Roller Bearing, known as 8E-HKS-13.50X19X12-2PX2-5K-NTN NTN, has an inner diameter of 13.5 mm, an outer diameter of 19 mm and a thickness of 12 mm.