Drawn cup needle roller bearing 7E-HKS36X44X30-PX1-NTN
Part number : 7E-HKS36X44X30-PX1-NTN
NTN
Description
The Drawn Cup Needle Roller Bearing, known as 7E-HKS36X44X30-PX1-NTN NTN, has an inner diameter of 36 mm, an outer diameter of 44 mm and a thickness of 30 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK2210 GEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK2210
Rotary shaft seal - OAS-36X44X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-36X44X5-NBR
Bearing inner race - IR32-37-30 GEN
BEARING INNER RACE IR32-37-30
  • INSIDE DIAMETER
    36  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    44  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    87  G
Description