Drawn cup roller clutches NFR12-V-STIEBER
Part number : NFR12-V-STIEBER
STIEBER
Description
The Drawn Cup Roller Clutches, known as NFR12-V-STIEBER STIEBER, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 37 mm and a thickness of 20 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    37  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    113  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description