Drawn cup roller clutches KK-20-PP-2RS
Part number : CSK20-PP-2RS
GEN
Description
The Drawn Cup Roller Clutches, known as KK-20-PP-2RS Generic, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 19 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • WEIGHT
    120  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description