Drawn cup roller clutches KBS20-PP-INA
Part number : KBS20-PP-INA
INA
Description
The Drawn Cup Roller Clutches, known as KBS20-PP-INA INA, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 45 mm.
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6001-2Z-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6001-2Z-C3-SKF
Lock washer - MB9-SKF SKF
LOCK WASHER MB9-SKF
Linear ball bearing - KN20-B-PP-INA INA
LINEAR BALL BEARING KN20-B-PP-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    45  MM
  • WEIGHT
    87.02  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description