Drawn cup roller clutches FCN30K-RINGSPANN
Part number : FCN30K-RINGSPANN
RINGSPANN
Description
The Drawn Cup Roller Clutches, known as FCN30K-RINGSPANN RINGSPANN, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 16 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-75X95X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-75X95X7-NBR
Roller bearing - RNU2207-FAG FAG
ROLLER BEARING RNU2207-FAG
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    250  G
  • PACKAGING
    1
Description