Drawn cup roller clutches CSK40-PP-STIEBER
Part number : CSK40-PP-STIEBER
STIEBER
Description
The Drawn Cup Roller Clutches, known as CSK40-PP-STIEBER STIEBER, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 22 mm.
  23 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61824-2RS-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61824-2RS-SKF
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    509  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
Description