Drawn cup roller clutches CSK35-P-C5-STIEBER
Part number : CSK35-P-C5-STIEBER
STIEBER
Description
The Drawn Cup Roller Clutches, known as CSK35-P-C5-STIEBER STIEBER, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 17 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X52X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X52X7-FPM
Tapered roller bearing - LM48548-LM48510-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING LM48548-LM48510-TIMKEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    324  G
  • PACKAGING
    1
Description