Drawn cup roller clutches CSK30-P-C5-STIEBER
Part number : CSK30-P-C5-STIEBER
STIEBER
Description
The Drawn Cup Roller Clutches, known as CSK30-P-C5-STIEBER STIEBER, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 16 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30304-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 30304-TIMKEN
Bearing inner race - LRT202530 GEN
BEARING INNER RACE LRT202530
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    220  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description