Drawn cup roller clutches CSK17-M-C5-STIEBER
Part number : CSK17-M-C5-STIEBER
STIEBER
Description
The Drawn Cup Roller Clutches, known as CSK17-M-C5-STIEBER STIEBER, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 12 mm.
  3 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Ball - BA-8 GEN
BALL BA-8
8 8
Drawn cup roller clutches - CSK17 GEN
DRAWN CUP ROLLER CLUTCHES CSK17
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    71  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description