Drawn cup roller clutches CSK12-M-C5-STIEBER
Part number : CSK12-M-C5-STIEBER
STIEBER
Description
The Drawn Cup Roller Clutches, known as CSK12-M-C5-STIEBER STIEBER, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 10 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-15X30X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-15X30X5-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-30 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-30
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    40  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description