Needle roller and cage assemblies NKX35Z-INA
Part number : NKX35Z-INA
INA
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as NKX35Z-INA INA, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 30 mm.
  6 parts in stock (17 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X30X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X30X5-NBR
Bearing inner race - IR30X35X20 GEN
BEARING INNER RACE IR30X35X20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    175  G
  • PACKAGING
    1
Description