Needle roller and cage assemblies K95-103-40-INA
Part number : K95-103-40-INA
INA
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K95-103-40-INA INA, has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 103 mm and a thickness of 40 mm.
  19 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    103  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • WEIGHT
    225  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description