Needle roller and cage assemblies K9-12-13-NTN
Part number : K9-12-13-NTN
NTN
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K9-12-13-NTN NTN, has an inner diameter of 9 mm, an outer diameter of 12 mm and a thickness of 13 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X52X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X52X10-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-25 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-25
Deep groove ball bearing - 6305 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6305
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    9  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description