Needle roller and cage assemblies K60-75-42-INA
Part number : K60-75-42-INA
INA
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K60-75-42-INA INA, has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 42 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    42  MM
  • WEIGHT
    281  G
  • PACKAGING
    1
Description