Needle roller and cage assemblies K40-47-18-INA
Part number : K40-47-18-INA
INA
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K40-47-18-INA INA, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 18 mm.
  18 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6211-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6211-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-80 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-80
Rotary shaft seal - OAS-35X47X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X47X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    39  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description