Needle roller and cage assemblies K35-42-20-JTEKT
Part number : K35-42-20-JTEKT
JTEKT
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K35-42-20-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 20 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-26 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-26
Needle roller and cage assemblies - K35-42-20 GEN
NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLIES K35-42-20
Rotary shaft seal - OAS-40X58X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X58X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    51  G
  • PACKAGING
    1
Description