Needle roller and cage assemblies K28X32X21-NTN
Part number : K28X32X21-NTN
NTN
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K28X32X21-NTN NTN, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 21 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-30X50X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-30X50X8-NBR
Internal circlip - CIRCLIP-INT-82 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-82
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • WEIGHT
    25  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description