Needle roller and cage assemblies K25-35-30-SKF
Part number : K25-35-30-SKF
SKF
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K25-35-30-SKF SKF, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 30 mm.
  6 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X35X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X35X7-NBR
Deep groove ball bearing - 6306-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6306-SKF
Thrust washer - AS2542 GEN
THRUST WASHER AS2542
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    66  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description