Needle roller and cage assemblies K25-30-24-JTEKT
Part number : K25-30-24-JTEKT
JTEKT
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K25-30-24-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 24 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6207-N-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-N-SKF
Rotary shaft seal - OAS-35X62X9.50-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X62X9.50-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    24  MM
  • WEIGHT
    22  G
  • PACKAGING
    1
Description