Needle roller and cage assemblies K24-30-22-TORRINGTON
Part number : K24-30-22-TORRINGTON
TORRINGTON
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K24-30-22-TORRINGTON TORRINGTON, has an inner diameter of 24 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 22 mm.
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller bearing - NAFW456240-IKO IKO
NEEDLE ROLLER BEARING NAFW456240-IKO
Rod end GE - GE16-ES-K GEN
ROD END GE GE16-ES-K
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    31  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description