Needle roller and cage assemblies K20-26-17-SKF
Part number : K20-26-17-SKF
SKF
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K20-26-17-SKF SKF, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 17 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Needle roller and cage assemblies - K20X26X17-A-0-7-INA INA
NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLIES K20X26X17-A-0-7-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    18  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description