Needle roller and cage assemblies K18-26-20-IKO
Part number : K18-26-20-IKO
IKO
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K18-26-20-IKO IKO, has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 20 mm.
  36 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6206-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6206-SKF
Rotary shaft seal - DB-32X50X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL DB-32X50X12-NBR
Thrust washer - AS1831-IKO IKO
THRUST WASHER AS1831-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    27  G
  • PACKAGING
    1
Description